Smlouva

Pokud už nějakou brigádu seženete, tak pak musíte se zaměstnavatelem uzavřít nějaký typ smlouvy.

Dohoda o provedení práce

Tento typ smlouvy je nejvýhodnější pro obě strany a proto je nejčastěji používaný. Výhodný je především v tom, že není nutné platit zdravotní a sociální pojištění, ale jen daň z příjmu. Daň z příjmu se většinou řeší prohlášením o dani. Plat je potom jednotně zdaněn o 15% a už není potřeba tento příjem vykazovat například v daňovém přiznáni.

Dohoda o pracovní činnosti

Jiný typ smlouvy, většinou používaný pro opakovanou činnost. Pro brigádu se většinou nevyužívá, kvůli nutnosti platiti zdravotní a sociální pojištění.

Smlouva o dílo

Tento typ smlouvy je využívám při jednorázových pracích. Příkladem můe být například montáž něčeho, vykopání základů, nařezání dřeva.

Pokud si nebudete při uzavírání smlouvy něčím jistí, tak ji v ŽÁDNÉM případě nepodepisujte a raději se poraďte s právníkem nebo účetní. Ušetříte si tím možná pozdější překvapení.
Komentáře:

Pracant :) (15. 3. 2010 3:20:09)
Dobrý den. Je mi 16 let a hledám jakoukoliv brigádu. Bydlím v okolí Bílovce , Studénky , Velkých Albrechtic , Jistebníka , Košatky, Ostravy , Nového Jičína , Bravantic, Nové Horky Jsem pracovitý a učenlivý , nemám problém z komunikací , nástup ihned :-) Předem děkuji za nabídky

angelika (24. 3. 2010 15:13:25)
dobry den mam zajme o brigadu letaku roznašet jemi 19 let a bila bych velmi rada kdyby ste mi nabidli naky letaky ...... ta brigada je velmi dobra vim že bi me to bavilo mužete se mi ozvat bila bych velmi rada moje čislo 732252122 dekuji moc

 

Komentář se bude zobrazovat až po schválení administrátorem